Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stiahnite si náš E-BOOK 
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

4 veci, v ktoré by si mal veriť, keď chceš byť úspešný obchodník

4 druhy viery

Marcel predáva počítače v obchode s elektronikou. Nie je tam žiadnym nováčikom, no je si vedomý toho, že stále má čo zlepšovať. Nedávno mali s kolegami pracovnú poradu a Ivan, spolumajiteľ obchodu, im spomínal, že na internete našiel jedno zaujímavé cvičenie a chcel, aby si ho všetci spravili.

Azda každý z nás chce byť úspešný v tom, čo robí. Na to, aby sme to dosiahli sa musíme nielen neustále zlepšovať, no je potrebné aj poznať náš aktuálny stav, aby sme vedeli, na čom máme zapracovať. Práve s tým vám pomôže cvičenie, o ktorom sa dozvedel Marcel od Ivana.

Začni od seba

Toto cvičenie v sebe zahŕňa vytvorenie grafu, ktorý má 4 časti. Tie predstavujú 4 druhy viery:

  • Viera v seba je základný pilier osobného i profesijného života. Sebavedomý človek je ten, ktorý pozná svoju hodnotu, svoje silné aj slabé stránky a je si vedomý toho, čo dokázal. Avšak, ak človek neverí sebe, ťažko môže veriť niekomu, alebo niečomu inému.  
  • Viera vo firmu znamená veriť firme a produktom, ktorými sa prezentuje. Pracovať vo firme, o ktorej máš pochybnosti, ti nemôže priniesť ani uspokojenie, ani radosť.
  • Viera v ľudí. Zamysli sa nad tým, či nehovoríš, ako je dnes niečo ťažké, že ľudia nemajú peniaze, aby nakupovali v tvojom obchode, a podobne. Alebo ako je ťažké vychádzať s kolegami, alebo s tvojím priamym nadriadeným. Skús viac veriť ľuďom a možno zistíš, že to nie je také zlé. Ak sa zablokuješ a vytvoríš si pred ostatnými pomyslený blok, nikdy to ďaleko nedotiahneš.
  • Viera v to, čo robím. Aby si veril v to, čo robíš, musíš si najskôr zodpovedať na otázku, prečo to robíš. Musíš mať vieru v to, že tvoja práca má zmysel, že ňou robíš radosť iným a pomáhaš im. Pretože to ti dá silu a energiu, aby si sa vo svojej práci neustále zlepšoval.

Jednotlivé osi grafu nesú názvy jednotlivých druhov viery. Sú tam hodnoty od 1 po 10. Tvojou úlohou je poznačiť si, akú úroveň dosahuješ. Je dôležité, aby si pri tom bol voči sebe úprimný.


Viera vedie k úspechu

Marcel a jeho kolegovia si ešte v ten deň spravili tento „štvoruholník viery.“ Marcelov graf vyzerá takto: Vieru v seba má na úrovni 5. Uvedomil si, že na tom musí popracovať. Keď hľadal nástroje, ktoré by mu s tým mohli pomôcť, objavil osobnú SWOT analýzu. Tá mu pomôže odhaliť jeho silné a slabé stránky. Jeho viera vo firmu je na hodnote 8. Obchod s elektronikou, v ktorom pracuje, má široký výber rôznych zariadení. Ponúka lacnejšie aj drahšie značky, vďaka čomu si tam každý zákazník niečo vyberie. Viera v ľudí má tiež hodnotu 8. Má dobrých kolegov, vďaka čomu tvoria skvelý tím. Zákazníkom, ktorí k nim do obchodu chodia, vždy rád pomôže a poradí. No a nakoniec jeho viera v to, čo robí – tá je na hodnote 7. Vždy ho zaujímali počítače a novinky z toho sveta preto ho teší, že sa tomu môže venovať každý pracovný deň.

Tak, a teraz si na rade ty. Možno si už popri čítaní článku premýšľal nad tým, aké by boli tvoje hodnoty v jednotlivých oblastiach grafu. Najlepší spôsob, ako to zistiť, je vziať do ruky papier, pero a tento graf si nakresliť. Vďaka tomu zistíš, ako si na tom s vierou v seba, vo firmu, v ľudí a v to, čo robíš. A to bude pre teba možno východiskový bod tvojej cesty za úspechom.

Download Premium WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download redmi firmware
Download Premium WordPress Themes Free
free online course

E-BOOK ZDARMA:
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

STIAHNUŤ TERAZ >>

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram