Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stiahnite si náš E-BOOK 
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

4 veci, v ktoré by si mal veriť, keď chceš byť úspešný obchodník

4 druhy viery

Marcel predáva počítače v obchode s elektronikou. Nie je tam žiadnym nováčikom, no je si vedomý toho, že stále má čo zlepšovať. Nedávno mali s kolegami pracovnú poradu a Ivan, spolumajiteľ obchodu, im spomínal, že na internete našiel jedno zaujímavé cvičenie a chcel, aby si ho všetci spravili.

Azda každý z nás chce byť úspešný v tom, čo robí. Na to, aby sme to dosiahli sa musíme nielen neustále zlepšovať, no je potrebné aj poznať náš aktuálny stav, aby sme vedeli, na čom máme zapracovať. Práve s tým vám pomôže cvičenie, o ktorom sa dozvedel Marcel od Ivana.

Začni od seba

Toto cvičenie v sebe zahŕňa vytvorenie grafu, ktorý má 4 časti. Tie predstavujú 4 druhy viery:

  • Viera v seba je základný pilier osobného i profesijného života. Sebavedomý človek je ten, ktorý pozná svoju hodnotu, svoje silné aj slabé stránky a je si vedomý toho, čo dokázal. Avšak, ak človek neverí sebe, ťažko môže veriť niekomu, alebo niečomu inému.  
  • Viera vo firmu znamená veriť firme a produktom, ktorými sa prezentuje. Pracovať vo firme, o ktorej máš pochybnosti, ti nemôže priniesť ani uspokojenie, ani radosť.
  • Viera v ľudí. Zamysli sa nad tým, či nehovoríš, ako je dnes niečo ťažké, že ľudia nemajú peniaze, aby nakupovali v tvojom obchode, a podobne. Alebo ako je ťažké vychádzať s kolegami, alebo s tvojím priamym nadriadeným. Skús viac veriť ľuďom a možno zistíš, že to nie je také zlé. Ak sa zablokuješ a vytvoríš si pred ostatnými pomyslený blok, nikdy to ďaleko nedotiahneš.
  • Viera v to, čo robím. Aby si veril v to, čo robíš, musíš si najskôr zodpovedať na otázku, prečo to robíš. Musíš mať vieru v to, že tvoja práca má zmysel, že ňou robíš radosť iným a pomáhaš im. Pretože to ti dá silu a energiu, aby si sa vo svojej práci neustále zlepšoval.

Jednotlivé osi grafu nesú názvy jednotlivých druhov viery. Sú tam hodnoty od 1 po 10. Tvojou úlohou je poznačiť si, akú úroveň dosahuješ. Je dôležité, aby si pri tom bol voči sebe úprimný.


Viera vedie k úspechu

Marcel a jeho kolegovia si ešte v ten deň spravili tento „štvoruholník viery.“ Marcelov graf vyzerá takto: Vieru v seba má na úrovni 5. Uvedomil si, že na tom musí popracovať. Keď hľadal nástroje, ktoré by mu s tým mohli pomôcť, objavil osobnú SWOT analýzu. Tá mu pomôže odhaliť jeho silné a slabé stránky. Jeho viera vo firmu je na hodnote 8. Obchod s elektronikou, v ktorom pracuje, má široký výber rôznych zariadení. Ponúka lacnejšie aj drahšie značky, vďaka čomu si tam každý zákazník niečo vyberie. Viera v ľudí má tiež hodnotu 8. Má dobrých kolegov, vďaka čomu tvoria skvelý tím. Zákazníkom, ktorí k nim do obchodu chodia, vždy rád pomôže a poradí. No a nakoniec jeho viera v to, čo robí – tá je na hodnote 7. Vždy ho zaujímali počítače a novinky z toho sveta preto ho teší, že sa tomu môže venovať každý pracovný deň.

Tak, a teraz si na rade ty. Možno si už popri čítaní článku premýšľal nad tým, aké by boli tvoje hodnoty v jednotlivých oblastiach grafu. Najlepší spôsob, ako to zistiť, je vziať do ruky papier, pero a tento graf si nakresliť. Vďaka tomu zistíš, ako si na tom s vierou v seba, vo firmu, v ľudí a v to, čo robíš. A to bude pre teba možno východiskový bod tvojej cesty za úspechom.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Premium WordPress Themes Download
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download
download lenevo firmware
Premium WordPress Themes Download
udemy paid course free download

E-BOOK ZDARMA:
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

STIAHNUŤ TERAZ >>

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram