Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stiahnite si náš E-BOOK 
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

Si líder? Daj mi minútu a ja ti pomôžem zistiť tvoje silné stránky

Tabuľka líderských silných stránok

Koho si predstavíš, keď sa povie slovo „líder“? Možno ti napadne niekto ako Steve Jobs, prevádzková riaditeľka Facebooku Sheryl Sandberg alebo tvoj bývalý či súčasný manažér. Nie je podstatné, aké zvučné je dané meno. Každý líder, či už svetoznámy alebo nie, má vlastnosti, ktoré ho predurčujú na to, aby vedel viesť ľudí.

Keď sa tak pozeráme na všetkých tých lídrov okolo nás, tak častokrát by sme aj my sami chceli zistiť, či máme potenciál viesť ľudí, či by sa naša kariéra mala uberať smerom k vedúcim pozíciám. No na to je dôležité svoj líderský potenciál najskôr objaviť. Avšak keď sme doteraz žiadnych ľudí neviedli, prichádza otázka: „Ako?“

Tabuľka ti s tým pomôže

Tabuľka líderských silných stránok slúži na odhalenie silných stránok. Je rozdelená do 6 oblastí, pričom každá oblasť má svoje silné stránky.

tabulka-liderskych-zrucnosti1
tabulka-liderskych-zrucnosti2

Skús si z každej oblasti vybrať top 2 silné stránky, ktoré ťa vystihujú. Zamysli sa, kde naposledy si tieto silné stránky použil, a ako by si ich mohol rozvíjať vo svojej práci / vo svojom živote, aj keď ešte nie si na vedúcej pozícii.

Ak ešte nemáš skúsenosti s vedením ľudí, pozri sa do svojho bežného života. Spomeň si napríklad na školské časy – či sa ti darilo viesť ľudí v škole, do akej miery si chcel byť vodcom v triede – predsedom, podpredsedom, alebo aj kapitánom futbalového mužstva... Možno si spoluorganizoval aj nejaký event pre kamarátov, či rodinu. Tam všade si mal možnosť stať sa na chvíľočku malým lídrom.

Tvoje silné stránky v šiestich oblastiach

Teraz si predstav Zdenku, ktorá už dlhší čas premýšľa nad tým, že by sa stala líderkou. Najprv ale chce odhaliť, či má aj ona potenciál viesť ľudí. Vzala si tabuľku líderských silných stránok a postupne prechádzala jednotlivé oblasti. Už od školských čias ju vždy všetci chválili, ako dobre dokázala prezentovať. Pracuje na oddelení ľudských zdrojov, takže zdvorilosť v e-mailovej komunikácii je pre ňu samozrejmosťou. To boli jej top dve silné stránky z oblasti komunikácie. Ďalej prešla k podpore tímu. Častokrát informuje kolegov o rôznych kurzoch a ďalších možnostiach rozvoja. Tiež dokáže jednať s každým férovo. Čo sa týka organizácie a plánovania, tak si spomenula, že na vysokej škole bola dva roky podpredsedníčkou študentského klubu. Rada podporovala ostatných členov pri práci a keď mali „porady“, tak ich často aj viedla. Ďalej prešla k oblasti smerovania – opäť si spomenula, že spolu s predsedom klubu dohliadali aj na plnenie úloh jednotlivých členov. Tiež vedela vysvetliť jednotlivé úlohy. Prešla k rozhodovaniu a úsudku. Nikdy jej nerobilo problém rozhodovať sa rýchlo a vždy sa vie poučiť z minulých chýb. Napokon prešla k poslednej časti – k riešeniu problémov. Často, keď majú na oddelení nejaký problém, vie prísť s návrhom možného riešenia. Vie aj efektívne riešiť krízy – napríklad, keď na vianočný večierok nedorazil DJ, tak zavolala svojmu dobrému kamarátovi, či by narýchlo nemohol prísť.

Teraz si na rade ty – vypíš si svoje silné stránky z tabuľky. Nezabudni na vytvorenie akčného plánu ako budeš tieto silné stránky rozvíjať, lebo nemá význam zameriavať sa na slabé stránky, ale na tie silné...

Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
free download udemy paid course
download xiomi firmware
Premium WordPress Themes Download
download udemy paid course for free

E-BOOK ZDARMA:
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

STIAHNUŤ TERAZ >>

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram