Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stiahnite si náš E-BOOK 
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

Tu je metóda, pomocou ktorej ťa zamestnanci budú vnímať ako férového lídra

Tvrdý na systém, mäkký na ľudí

Andrea prijala do svojho novootvoreného butiku posilu – asistentku predaja Lenku. Na začiatku jej toho čo najviac poukazovala a povysvetľovala. V jeden deň sa jej však zákazníčka sťažovala, že pri nákupe nad 100 Eur mala dostať päťpercentnú zľavu, ktorú však nedostala. Andrea sa zákazníčke ospravedlnila, no Lenky sa na to nespýtala. Možno jej zabudla ukázať, ako sa dávajú zľavy, ale Lenka vedela, že jej v prípade akýchkoľvek problémov mala zavolať. Nechala to teda tak, aj keď jej predsa vŕtalo v hlave, či nemala reagovať inak.

Možno si sa tiež ocitol v podobnej situácii, kedy si nevedel, ako zareagovať na pochybenie svojho podriadeného. V takom prípade ti môže pomôcť jednoduchá zásada – byť tvrdý na systém, no mäkký na ľudí.

Úmysel je dôležitý

Byť v úlohe nadriadeného nie je vôbec jednoduché. Ak tvoj podriadený urobí chybu, snažíš sa byť čo najobjektívnejší, no nie každý s tebou vždy súhlasí. V takej situácií si skús položiť otázku: Vedel podriadený, že porušuje pravidlá? Alebo išlo len o zhodu okolností, niečo, čo by sa mohlo stať komukoľvek?

  1. Tvrdý na systém

Pokiaľ išlo o úmyselné porušenie pravidiel, napríklad odchod z práce pred skončením pracovnej doby, vtedy je potrebné zamestnanca na chybu upozorniť a vyvodiť dôsledky. Nie si to predsa ty, kto sa svojvoľne rozhodol potrestať ho, ale samotný zamestnanec ťa k tomu prinútil svojím konaním.

  1. Mäkký na ľudí

Niekedy môže ísť len o nehodu zapríčinenú vonkajšími podmienkami, ktoré tvoj zamestnanec nemohol ovplyvniť, napríklad meškanie, pretože na parkovisku do jeho auta ťukol iný vodič. V tom prípade buď ľudský. Presvedč sa, že je v poriadku a neváhaj mu ponúknuť pomoc. Pravidlá predsa neporušil vedome, ale stalo sa mu niečo, čo sa mohlo stať aj tebe.

Andrea už vie, ako reagovať

Andrea si napokon Lenku zavolala a o celej situácii sa s ňou porozprávala. Zistila, že Lenka nevedela, ako dať v pokladni zľavu, a keďže mala veľa iných zákazníkov, nechala to tak. Lenka ale Andrei nezavolala, aby to zistila, a teda sa vedome rozhodla porušiť pravidlá a neposkytnúť zákazníčke zľavu, na ktorú mala nárok. Lenka napokon dostala od Andrey upozornenie s tým, že ak jej nebude v prípade problémov volať, núti ju svojim správaním k tomu, aby jej siahla na jej plat.

Na druhý deň bola Andrea s Lenkou v butiku. Lenka sa už poučila a snažila sa pracovať najlepšie, ako vedela. Lenka práve vliekla krabicu s doplnkami, keď do obchodu vstúpila mamička s neposedným chlapčekom, ktorý pobehoval hore-dole. Čo čert nechcel, chlapček vbehol Lenke priamo do cesty. Tá sa mu snažila vyhnúť, až rozsypala celú krabicu s doplnkami, pričom niektoré sa určite poškodili. Lenka si už myslela, že jej prísna šéfka ju za chybu vyhodí. V tom však Andrea Lenke pomohla vstať, uistila sa, že je v poriadku a pozbierala rozsypaný tovar. Za chybu predsa nemohla. Lenka si tak uvedomila, že jej šéfka vôbec nie je taká prísna, ako si myslela.

Teraz už vieš, čo znamená byť tvrdý na systém, ale mäkký na ľudí. Ak tvoj zamestnanec urobí chybu bez toho, aby vedome porušil pravidlá, buď ľudský. Ak však pravidlá pozná a aj napriek tomu ich poruší, vyvoď dôsledky. Takúto chybu potom nezopakuje nie len daný jednotlivec, ale poučia sa z nej aj ostatní zamestnanci.

Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes Free
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download mobile firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy course download free

E-BOOK ZDARMA:
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

STIAHNUŤ TERAZ >>

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram