Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Stiahnite si náš E-BOOK 
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

Predstav si, že môžeš odhaliť svoj skrytý potenciál len spojením troch kruhov

3 kruhy

Podľa štúdií z GALLUP chodí až 87 % ľudí do práce kvôli peniazom a len 13% využíva talenty. Tento pomer je priam alarmujúci, keďže v práci strávi človek množstvo času. Preto sa dá povedať, že svet beží len na jednu pätinu výkonu.

Možno sa teraz sám zamýšľaš nad tým, do ktorej kategórie patríš ty. Alebo si vravíš, že chodiť do práce kvôli peniazom nie je zlé. Nuž, pokiaľ to robíš len preto, že ti na konci mesiaca pribudne na účte istá suma peňazí, nenapĺňaš svoj potenciál a to je škoda. Ale ako skrytý potenciál vlastne odhaliť?

Tri elementy

S odhaľovaním skrytého potenciálu ti pomôžu tri elementy, ktoré si môžeš predstaviť ako tri kruhy. Miesto, kde sa pretnú, je práve ten potenciál. Teraz si vezmi pero a papier a poď ho odhaliť.

Nakresli tri kruhy, ktoré budú zahŕňať:

 1. Silné stránky
  Tie nám dávajú energiu. Ide o aktivity, kde človek dosahuje dobré výsledky, môže to robiť intuitívne. Človek pri nich rastie – zakaždým to robí lepšie. V neposlednom rade má potrebu robiť to znovu. Na to, aby si ich spoznal, skús preskúmať svoju osobnostnú typológiu, alebo sa jednoducho spýtaj svojich známych, aké zručnosti na tebe oceňujú. Sprav si prieskum a vyhodnoť prečo to tak je.
 2. Túžba 
  Tu ide o osobné nadšenie.
  Veci, ktoré nás privedú do flow (v športovej terminológii sa tento stav nazýva aj „byť v zóne“) – to znamená, že človek robí niečo, čo je veľmi ťažké, ale keďže má na to talent a cíti sa pri tom dobre, tak sa do toho úplne vloží. Ide o bezmyšlienkový stav. Znovu si napíš, pri akých aktivitách sa cítiš tak, že zabúdaš na čas, nepotrebuješ jesť, alebo sa na to tešíš celý deň. Vyber si aspoň 5 aktivít, pri ktorých sa dostávaš do stavu flow.
 3. Hodnoty
  Môže to byť niečo, čo obdivujeme na iných ľuďoch, ale aj to, akým človekom sa chceme stať, v čo veríme, čo je naším poslaním. Niekto môže mať na vrchole svojich hodnôt rodinu, niekto zase kariéru. V oboch prípadoch je to správne. Je to len na tebe. To, aké hodnoty máme, záleží aj na tom, v akej životnej situácii sa momentálne nachádzame. S určením toho, čo je tou správnou hodnotou, nám pomôže aj
  Teória štyroch horákov.
  Skús si napísať na papier 20 hodnôt a postupne ich po jednej vyškrtávaj. Dbaj na to, aby ti na konci zostalo 3 - 5 základných hodnôt. S tými potom prepoj svoje silné stránky a aktivity, pri ktorých si v stave flow.
3-kruhy

Len prepojením 3 kruhov objavíš svoj skrytý potenciál.

Je to o prepojení

Predstav si Filipa, ktorý je tréner futbalového mužstva. Medzi jeho silné stránky patrí to, že dokáže viesť ľudí. Rovnako ich dokáže aj patrične namotivovať, dodať im odvahu. Miluje futbal. Počas zápasov svojich zverencov sa často dostáva do flow, kedy vníma len to, čo sa deje na trávniku. K jeho hodnotám patrí vernosť ku klubu, pre ktorý trénuje. Na základe toho vie, že aj keby ho oslovil konkurenčný tím s ponukou pozície trénera, odmietol by. Aj keby bola ponúkaná pozícia lepšie platená. Práve preto, že by to bolo v rozpore s jeho hodnotami.

A teraz si predstav Miloša, ktorý je tiež tréner futbalového mužstva. Rovnako ako vo Filipovom prípade, aj jeho silnou stránkou je vedenie ľudí. Jeho hodnotou je vernosť ku klubu, ktorý trénuje. Futbal má síce rád, ale počas zápasov sa nedostáva do stavu flow. Častokrát pozerá do mobilu, či kontroluje hodinky. Postupom času si uvedomil, že svoju silnú stránku - vedenie ľudí, by vedel využiť aj inde. Začal sa venovať organizovaniu podujatí pre miestnu komunitu, lebo jeho hodnotou je aj to, že má rád ľudí. Už počas prvej akcie mu ani len nenapadlo skontrolovať mobil či hodinky. Na futbal však nezanevrel. Stále sa s kamarátmi rád zájde pozrieť na zápasy miestneho tímu, no svoj potenciál napĺňa inde.

A ako je to v tvojom prípade? Došlo k prepojeniu tvojich troch kruhov - silných stránok, hodnôt a aktivít, ktoré ťa dostávajú do stavu flow?

Ak chceš s prepojením tvojích 3 kruhov pomôcť a cvičenia na silné stránky, túžby a hodnoty vyplniť pod drobnohľadom kouča, tak sa určite prihlás na konzultáciu.

Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Premium WordPress Themes Free
free online course
download lenevo firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=

E-BOOK ZDARMA:
6 PRAVIDIEL PRE EFEKTÍVNE MEETINGY

STIAHNUŤ TERAZ >>

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram