Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Ako americký konzultant ušetril oceliarskemu magnátovi milióny dolárov jednoduchým usporiadaním priorít

Ivy Lee metóda

Vlado pracuje vo firme, ktorá poskytuje finančné poradenstvo. Momentálne majú rušné obdobie, kedy potrebujú všetci zabrať naplno. Vlado si vie celkom dobre zorganizovať svoj čas, no vie, že by mal zapracovať na svojej produktivite. Rozmýšľal, kde bude hľadať informácie, prípadne koho sa spýtať. Na um mu zišla kolegyňa Ivana, ktorá patrí k tým najproduktívnejším zamestnancom vo firme. Preto ju poprosil o radu.

Každý z nás sa neraz ocitol v situácii, kedy by potreboval zvýšiť svoju produktivitu. Poznáš to – povinnosti sa na teba valia z každej strany, úlohy prichádzajú jedna za druhou a ty ich potrebuješ zvládnuť. Možno sa v takejto situácii nachádzaš práve teraz. Čo by si mal urobiť, aby si nakopol svoju produktivitu? Návod na to nájdeš nižšie.

Len 6 úloh

Túto metódu na zvýšenie produktivity vymyslel Ivy Lee, odborník na vzťahy s verejnosťou. Je jednoduchá a predsa efektívna. Prinúti ťa , aby si sa vždy sústredil len na jednu úlohu. Pozostáva z piatich krokov:

  1. Na konci každého pracovného dňa si sprav zoznam šiestich najdôležitejších úloh, ktoré by si mal splniť na ďalší deň.
  2. Tieto úlohy zoraď podľa ich dôležitosti.
  3. Na ďalší deň sa zameraj najprv na prvú úlohu. K ďalšej prejdi vtedy, keď ju dokončíš.
  4. Rovnako postupuj aj pri zvyšných úlohách na tvojom zozname. Ak budeš mať na konci dňa nesplnené úlohy, presuňte ich na nový zoznam pre ďalší deň.
  5. Tento proces opakuj každý deň.

Zoznam vedúci v produktivite

Vlado ešte v ten deň išiel za Ivanou a poprosil ju o radu. Odporučila mu práve metódu Ivy Leeho, ktorú aj ona sama využíva dlhší čas. Vlado teda večer zobral papier a pero a spísal si zoznam 6 úloh, ktoré chce na ďalší deň splniť. Na prvé miesto dal stretnutie s dôležitým klientom, ktoré by chcel stihnúť hneď ráno. Za touto úlohou nasledovalo nájdenie najvýhodnejších podmienok úveru pre ďalšieho klienta a hneď za tým pracovná porada. Ako štvrtú úlohu si stanovil stretnutie s klientom v súvislosti s poistením auta. Ďalej nasledovalo vyzdvihnutie zásielky na pošte a na poslednom mieste bolo vyzdvihnutie obleku z čistiarne. Podarilo sa mu splniť 4 úlohy zo šiestich. Zvyšné dve potom presunul do nového zoznamu a pridal k nim štyri nové.

Sám vidíš, že ide o veľmi jednoduchú metódu. Na konci dňa si spíšeš zoznam šiestich úloh, ktoré chceš na ďalší deň splniť a zoradíš ich podľa dôležitosti. Začneš pracovať na prvej a k ďalšej úlohe prejdeš, až keď dokončíš tú prvú. Takto postupuješ pri všetkých. V prípade nesplnených úloh ich presunieš na zoznam pre ďalší deň a doplníš ďalšie, aby bol počet opäť 6.  

Možno sa ti hneď pri prvom dni nepodarí splniť úplne všetky úlohy zo zoznamu, no určite budeš mať dobrý pocit z tých splnených. Najlepší spôsob, ako zistiť, koľko sa ti ich podarí splniť, je vyskúšať tento zoznam. Ideš do toho?

Dajte o tejto technike vedieť aj svojim známym:
Free Download WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
free download udemy paid course
download huawei firmware
Download Premium WordPress Themes Free
udemy paid course free download

NEPLAVKOVÁ VÝZVA

7-dňový štart k tvojmu lepšiemu ja

Začíname už 19. augusta 2019

Prijímam výzvu

PRIHLÁSENIE NA ODBER NÁSTROJOV NA E-MAIL

Nový nástroj každý týždeň?

CHCEM ODOBERAŤ NÁSTROJE

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vzdelávacia platforma plná soft skills nástrojov patrí pod vzdelávaciu spoločnosť SUVko Coaching, ktorá tieto nástroje preveruje a trénuje vo firemnom vzdelávaní.
Kontaktné údaje
© Copyright 2018 - SUVko s.r.o.  - Všetky práva vyhradené
Scroll Up
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram